W ubiegłą niedzielą 30 sierpnia, już po raz czwarty na forcie nr II w Piątnicy odbyła się Regionalna Wystawa Klaczy Hodowlanych ze Źrebiętami. Do udziału w imprezie zgłosiło się kilkunastu hodowców z naszego regionu. Na wystawie można było zobaczyć, konie zimnokrwiste, konie szlachetne, ale także rzadko hodowane w naszym kraju konie z rasy Shire. W tym roku oceniane były klacze hodowlane ze źrebiętami. Główną nagrodę, ufundowaną przez Wójta Gminy Piątnica, zdobył Pan Henryk Strzelecki – hodowca z Łomży, który zaprezentował 20 letnią klacz z kwietniowym źrebakiem. Oprócz pięknych koni na odwiedzających wystawę czekało wiele dodatkowych atrakcji. Wszyscy, którzy odwiedzili niedzielną imprezę w Piątnicy Poduchownej miło spędzili czas na łonie natury.

Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki w wywiadzie dla portalu www.mylomza.pl mówił: „Piękna wystawa, ciesząca się wielkim zainteresowaniem, a co najważniejsze, prezentowany jest dorobek hodowlany hodowców z Ziemi Łomżyńskiej, z powiatu łomżyńskiego, z gminy Piątnica”.

Wójt zadeklarował swoje wsparcie w kontynuacji tej imprezy, mówił że ma plany jej rozwinięcia i jeszcze większego uatrakcyjnienia dla gości, którzy i tak dopisali licznie odwiedzając w niedzielę wystawę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim organizatorom i liczymy na owocną współpracę w kolejnej, V edycji wystawy w przyszłym roku.

Regionalna Wystawa Klaczy Hodowlanych (fot. Tomasz Tyl)(fot. T. Tyl)