Logo Orlik 2012

W dniu 15 grudnia 2011r. o godzinie 11:00 nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Drozdowie. Kompleks powstał w ramach programu rządowego "Moje Boisko – ORLIK 2012". Obiekt sportowy współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Samorządu Gminy Piątnica.

Uroczystego otwarcia obiektu dokonali wspólnie: członek Zarządu Województwa Podlaskiego - Jacek Piorunek, Starosta Powiatu Łomżyńskiego - Lech Szabłowski, Wójt Gminy Piątnica - Edward Łada, Przewodniczący Rady Gminy Piątnica - Jacek Bieńczyk, Radny Gminy Piątnica - Andrzej Świderski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drozdowie - Irena Przybylak. W zgromadzeniu otwarcia obiektu uczestniczyli również przedstawiciele: jednostek organizacyjnych Gminy Piątnica, dyrektorzy szkół z terenu gminy, Powiatowej Straży Pożarnej, Rady Gminy Piątnica, wykonawcy, inspektor nadzoru budowy oraz ksiądz proboszcz Parafii Drozdowo.

Najważniejszymi zaś uczestnikami otwarcia obiektu były dzieci wraz ze społecznością szkolną, rodzicami, przedstawicielami drużyny piłkarskiej "Promil" Drozdowo oraz nowo powstałym klubem sympatyków ORLIKA.

Kompleks sportowy wybudowany został w bardzo krótkim czasie bo w niecałe 3 miesiące tj.21 lipca 2011r.(czas rozpoczęcia inwestycji), a 15 października 2011r.(czas zakończenia inwestycji). Wykonawcą budowy wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego była Firma "Kaszub" Kiełpino Leszno k/Kartuz.

Wybudowany kompleks sportowy, to jeden z celów realizacji Planu Odnowy Miejscowości Drozdowo, który ma służyć integracji społeczności lokalnej, większemu zaangażowaniu w sprawy wsi, zagospodarowaniu wolnego czasu dzieci i młodzieży oraz rozwojowi organizacji społecznych.

W skład kompleksu sportowo rekreacyjnego w Drozdowie wchodzą:
* boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m (pole gry 26m x 56m), o nawierzchni z trawy syntetycznej i wyposażone w dwa piłkochwyty o wysokości 6m oraz bramki do gry w piłkę nożną zamontowane trwale do podłoża.
* boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32.1m (pole gry 15,1m x 28,1m) o nawierzchni poliuretanowej. Wyposażenie sportowe (kosze do koszykówki) zamontowane w sposób trwały z podłożem oraz komplet wyposażenia do gry w piłkę siatkową.
Całość boisk ogrodzone zostało ogrodzeniem wysokości 4m system SPORT Firmy METPOL.
* budynek sanitarno-szatniowy murowany, który spełnia następujące wymogi funkcjonalne:
- magazyn sprzętu gospodarczo-sportowego,
- szatnie oddzielne dla każdej płci lub drużyny,
- zespół higieniczno-sanitarny,
- pomieszczenie trenera środowiskowego.
* oświetlenie kompleksu rozmieszczone na 9 słupach dla boiska piłkarskiego i boiska wielofunkcyjnego.

Dostęp do boisk i zaplecza socjalnego wykonany został z kostki brukowej w postaci chodników oraz podjazdów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Orlik 2012 w Drozdowie zdjęcie Nr 1

Orlik 2012 w Drozdowie zdjęcie Nr 2