14 czerwca 2015 roku mszą świętą w intencji ofiar w Miejscu Pamięci Narodowej w Lesie Jeziorkowskim rozpoczęły się uroczystości upamiętniające masowe zbrodnie hitlerowców dokonane w tym miejscu w latach 1942-1943. Eucharystii przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski – „Dobrze, że pamięć o pomordowanych wciąż trwa” – mówił pasterz diecezji łomżyńskiej do licznie zgromadzonych uczestników tej uroczystości, w tym do członków rodzin ofiar - przedstawicieli „Rodzin Jeziorkowskich”. Niedzielne uroczystości rocznicowe zakończył Apel Poległych, złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy na grobach ofiar. Poprzedził je montaż słowno-muzyczny pt. „Pamięć przetrwała” w wykonaniu chóru „Szkolne Słowiki” ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku, prowadzonego przez Panią Beatę Sejnowską-Runo.

Organizatorami tej wyjątkowej i podniosłej uroczystości rocznicowej była Szkoła Podstawowa w Jeziorku oraz Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

Jeziorko - kliknij aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Fotografie otrzymane od Pana Henryka Sierzputowskiego