Od września zaczęła obowiązywać ustawa o zdrowym odżywianiu w szkołach. Montaż źródełek, fontann wodnych i poidełek wychodzi naprzeciw nowym regulacjom prawnym i promocji picia wody z kranu, zamiast wysokokalorycznych napojów słodzonych.

W Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy udostępnione zostały szkolne fontanny wody pitnej. Te proste urządzenia dostarczają przefiltrowaną, gotową do spożycia wodę. Jest ona pozbawiona bakterii, metali ciężkich i szkodliwych związków organicznych. Fontanna wody pitnej ma ergonomiczny kształt, co z pewnością zachęca młodzież do korzystania z niej.

Fontanna wody pitnej Gimnazjum

Należy pamiętać, że woda uczestniczy we wszystkich procesach w naszym organizmie, umożliwia działanie enzymów trawiennych i wchłanianie składników pokarmowych w jelitach. Regularne picie wody ma pozytywny wpływ na wiele dolegliwości.

Oprac.: mgr Ilona Anna Zabielska