DSC 0042

W sobotę 19 września 2015 r. odbył się po raz pierwszy bieg o Puchar Wójta Gminy Piątnica, organizowany w ramach festynu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W piękne wrześniowe popołudnie na terenie przyległym do Fortu III Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Ryszard Kozicki przywitał zawodników i kibiców. Na linii startu pojawiały się kolejne grupy miłośników biegania. Przeprowadzono 3 biegi w kategoriach: bieg junior dziewcząt, bieg junior chłopców oraz bieg open kobiet i mężczyzn. Wystartowało w nich łącznie 135 zawodników. Zwycięzcy zostali nagrodzeni Pucharami Wójta Gminy Piątnica. Wiele emocji przyniosła również loteria 39 nagród pocieszenia, które rozlosowano wśród uczestników festynu.

Poniżej przedstawiamy osoby, które uplasowały się na podium w poszczególnych kategoriach:

1. Bieg „Junior” 500 m – dziewcząt:
I. Laskowska Sylwia
II. Szumowska Magdalena
III.Wiśniewska Monika

2. Bieg „Junior” 500 m – chłopców:
I. Domalewski Patryk
II. Samsel Mateusz
III.Baranowski Piotr

3. Bieg „Open” 3000 m – kobiety:
I. Wykowska Natalia
II. Gawecka Anna
III.Malinowska Ewa

4. Bieg „Open” 3000 m – mężczyźni:
I. Kwiatkowski Damian
II. Kurzątkowski Piotr
III.Modzelewski Przemysław

DSC 0409

W trakcie festynu wszyscy uczestnicy mogli posmakować pysznych koktajli, sałatek owocowo-warzywnych, przygotowanych i serwowanych przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży oraz niezastąpionej grochówki podawanej przez właścicielki spółdzielni socjalnej „Poezja smaku” z Czarnocina. Młodzież biorąca udział w biegu „Junior” otrzymała od OSM Piątnica serek „Piątuś”, który miał ich wzmocnić po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Pan Ludwik Zalewski – właściciel Militaria Forty, oprowadził chętnych po Forcie III oraz udostępnił zwiedzającym utworzone tam muzeum wojenne. Pracownicy Wyższej Szkoły Ochrony Zdrowia w Łomży oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilologicznej w Łomży przybliżyli chętnym zasady udzielania pierwszej pomocy oraz znaczenie prowadzenia zdrowego trybu życia.

Festyn nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie osób prywatnych, stowarzyszeń, instytucji i przedsiębiorców. Przede wszystkim chcemy podziękować OSM Piątnica i firmie Piątnica z siedzibą w Jeziorku za wsparcie imprezy własnymi produktami. Jednak nie do ocenienia była pomoc i czynny udział Pana Stanisława Chaberka (prezesa Gminnego Klubu Sportowego „Forty Piątnica”) oraz Pana Dariusza Kossakowskiego (nauczyciela wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy). Słowa podziękowania kierujemy również do strażaków OSP Piątnica oraz pracowników Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy. Jak zawsze mogliśmy liczyć na ich nieodzowną pomoc.

Gmina Piątnica dołączyła do grona gmin, w których władze dążą do promowania zdrowego stylu życia i chcą aby nasza Gmina była kojarzona również z imprezami sportowymi, w tym m.in. bieganiem. Festyn „W zdrowym ciele zdrowy duch” jest dowodem tego, że mieszkańcy naszej gminy lubią aktywny styl życia i biegają nie tylko dla medali i pakietów startowych, ale przede wszystkim dlatego, że chcą się ruszać.

Festyn „W zdrowym ciele zdrowy duch” był organizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

IMG 9894

Więcej zdjęć z festynu w naszej galerii http://gminapiatnica.pl/galeria/bieg2015