1 października 2016 roku, w Białymstoku odbyła się Gala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Organizatorem uroczystości był Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Zaproszeni działacze sportowi, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego spotkali się by podsumować udział dzieci i młodzieży szkół województwa podlaskiego w rywalizacji sportowej. Efektem podsumowania jest zestawienie osiągnięć młodych sportowców. Wyniki pokazują, że Gmina Piątnica odniosła ogromy sukces. Wójt Krzysztof R. Kozicki odebrał puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, za zajęcie I miejsca w województwie w kategorii gmin wiejskich w sporcie dzieci i młodzieży za rok szkolny 2015/2016. Łącznie zdobyliśmy 1168,83 punkty (Szkoły Podstawowe 711,33 – Publiczne Gimnazjum w Piątnicy 457,5) co na 67 sklasyfikowanych szkół dało nam zaszczytne I miejsce.

Zdjęcie 01 Wójt Gminy Piątnica źródło wrotapodlasia.pl

Szczególne słowa uznania i podziwu kierujemy do naszych szkolnych sportowców. Sport to nie tylko puchary, medale i dyplomy. Sport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. Sport to zwycięstwa, ale również dzielnie zniesione porażki. Pamiętając o tym, dziękujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą gminę w zawodach sportowych. Dziękujemy i liczymy, że w przyszłym roku będziemy ponownie wspólnie cieszyć się z Waszych osiągnięć. Dzisiaj jesteśmy z Was bardzo dumni. Tak wspaniały sukces jest za pewne w dużej mierze zasługą osób wspierających dzieci i młodzież w ich dążeniu do uzyskiwania jak najlepszych wyników sportowych. Dziękujemy trenerom, rodzicom, a także dyrektorom szkół za ich zaangażowanie w rozwój sportu na terenie gminy.

Zdjęcie Nr 2 źródło: wrotapodlasia.pl

Zdjęcie Nr 3 źródło wrotapodlasia.pl