Logo Gmina Piątnica z lotu ptaka

Przypomnijmy sobie, ile rzeczy pokazali nam w życiu, brat, siostra, kolega, koleżanka i jak to wspaniale było, gdy to my podzieliliśmy się z kimś wiedzą – z rówieśnikiem lub z młodszym rodzeństwem, kolegą czy też koleżanką. W dzisiejszym świecie wspaniale jest obserwować, jak dzieci starsze uczą dzieci młodsze, jak zapoznają ich z czymś dla siebie już oczywistym, a dla młodszych nowym. Wielokrotnie już uczniowie naszej szkoły przygotowywali przedstawienia lub inscenizacje dla przedszkolaków. Starszych uczniów taka publiczność motywuje do lepszego zapamiętania treści, przygotowania odpowiedniego stroju, a w niektórych przypadkach i scenografii. Młodsi bardzo lubią gościć starszych kolegów w swoich salach. Poszukują wśród aktorów brata, siostry, kuzyna, kuzynki, sąsiada lub sąsiadki. Nie inaczej było też 14 marca bieżącego roku, kiedy to do oddziału przedszkolnego naszej szkoły zawitało dwanaście miesięcy – na co dzień uczniów klas drugiej i trzeci ej naszej szkoły. "Miesiące" oraz inne osoby występujące w przedstawieniu wspaniale wyrecytowały swoje kwestie. Po występie zadano małym widzom kilka pytań. Pierwsze pytanie było o to, czy dzieciom podobała się recytacja kolegów. Owszem, podobała się. Drugie pytanie dotyczyło nazw miesięcy. Przedszkolaki pamiętały, że obecny miesiąc to marzec. I właśnie nazwa tego miesiąca padła jako pierwsza. Dzieci z powodzeniem wymieniły również inne miesiące. Na zakończenie "miesiące" jeszcze raz przedstawiły się "po kolei".  Przedszkolaki słuchały nazw i przyglądały się odpowiednim strojom. Zarówno wykonawcy, jak i widzowie byli bardzo zadowoleni.

Obraz nr 1 obraz 2

Informację udostępnił: B. Zalewski

Załączniki:
PlikRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Miesiące.pdf)Artykuł w formacie PDF1103 kB68
Urząd Gminy Piątnica
ul. Stawiskowska 53
18-421 Piątnica Poduchowna
telefon: 86 216 24 76
fax: 86 218 24 56
Numer konta do opłat:
Hexa Bank Spółdzielczy
68 8762 0009 0000 1270 2000 0020