19 czerwca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy zostały wręczone nagrody w konkursie plastyczny zorganizowanym pod hasłem „Pijesz, używasz - życie swoje przegrywasz”. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Piątnica oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piątnicy. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat różnorodnego rodzaju uzależnień i niesionych przez nie zagrożeń m.in.: szkodliwego wpływu alkoholu na organizm człowieka, właściwych zachowań prozdrowotnych związanych z profilaktyką antyalkoholową oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do zachowania biernej postawy wobec dostępnych używek. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkół Podstawowych z Gminy Piątnica oraz Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy.

Do Komisji konkursowej wpłynęło 108 prac, w tym: z Publicznego Gimnazjum w Piątnicy – 21, z klas I- III Szkół Podstawowych – 40 oraz z klas IV- VI Szkół Podstawowych – 47. Udział poszczególnych szkół w konkursie:

Szkoła Podstawowa w Rakowie - Boginiach - 30 prac,

Szkoła Podstawowa w Piątnicy - 15 prac,

Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie - 13 prac,

Szkoła Podstawowa w Kisielnicy - 11 prac,

Szkoła Podstawowa w Drozdowie - 10 prac,

Szkoła Podstawowa w Olszynach - 4 prace,

Szkoła Podstawowa w Jeziorku - 4 prace.

Uroczystego podsumowania konkursu dokonał przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Pan Antoni Włodkowski. Nagrody wręczył Przewodniczący Komisji Konkursowej, Zastępca Wójta - Pan Zbigniew Piotrowski. Sekretarz Gminy Pani Maria Dziekońska przekazała pamiątkowe dyplomy dyrektorom poszczególnych szkół biorącym udział w konkursie oraz nauczycielom plastyki w podziękowaniu za zaangażowanie i opiekę artystyczną nad uczniami.

Wręczenie nagród urozmaicił występ dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Piątnicy, które wykonały bajkę o podłożu profilaktycznym pt. "Calineczka" przygotowaną pod opieką Pani Janiny Charkiewicz. Dzielnicowy Gminy Piątnica asp. szt. Grzegorz Kurkowski wygłosił prelekcję na temat: „Bezpieczne wakacje”.

Laureatami w konkursie „Pijesz, używasz - życie swoje przegrywasz” zostali:

I grupa: Gimnazjum klasy I – III
I miejsce - Natalia Śledzik z kl. III
II miejsce - Szymon Górski z kl. I
III miejsce - Paweł Szymański z kl. I

II grupa: Szkoła Podstawowa klasy IV – VI
I miejsce - Artur Włodkowski SP w Piątnicy kl. IV
II miejsce - Jakub Piasecki SP w Piątnicy kl. IV
III miejsce - Szymon Sokołowski SP w Rakowie – Boginiach kl. V

III grupa: Szkoła Podstawowa klasy I – III
I miejsce – Agnieszka Sokołowska SP w Kisielnicy kl. III
II miejsce – Wiktoria Ksepka SP w Drozdowie kl. I
III miejsce – Wiktoria Cieśnicka SP w Drozdowie kl. II

Miniatura z konkursu

Na podkreślenie zasługuje zaprezentowana ogromna wrażliwość uczestników konkursu oraz pomysłowość i różnorodność technik, którymi posłużono się przy ich wykonywaniu.

GRATULUJEMY