Miniatura zdjęć

W słoneczne sobotnie popołudnie 17 września 2016 r. odbył się II Bieg o Puchar Wójta Gminy Piątnica „Bieg Pamięci Września”. Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli: Wójt Gminy Piątnica Krzysztof R. Kozicki, Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi’’, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnicy oraz seniorzy z Dziennego Domu Senior-WIGOR z Górki-Sypniewo. OSM w Piątnicy, jak w roku ubiegłym przekazała biegaczom swoje produkty: serki „Piątuś” oraz jogurty naturalne.

Już od godziny 12.30 rozpoczął się ruch na placu przy Forcie III w Piątnicy. Otwarcia biegu około godziny 14.00 dokonali Wójt Gminy Piątnica Krzysztof R. Kozicki oraz Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi biegacze, którzy mieli do pokonania odcinek 200 m. Mogli jednak liczyć na wsparcie rodziców, którzy biegli razem ze swoimi pociechami. Następnie wystartowali biegacze ze szkół podstawowych dziewczęta, a później chłopcy. Ta grupa wiekowa biegła na odcinku 500 m. W biegu głównym - „Bieg Open”, na dystansie 3 km, rywalizowała młodzież z gimnazjum oraz osoby powyżej 16 roku życia. Cieszy nas bardzo, że w II-gim Biegu o Puchar Wójta Gminy Piątnica „Bieg Pamięci Września” udział wzięło ponad 200 uczestników, którzy mogli liczyć na doping całych rodzin. Na zakończenie zmagań sportowych z rąk: Wójta Gminy Krzysztofa R. Kozickiego, Członka Zarządu Województwa Podlaskiego Stefana Krajewskiego, Sekretarza Gminy Marii Dziekońskiej, wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a trzech najlepszych zawodników w każdej grupie wiekowej - statuetki.

Na Forcie III w Piątnicy czekało wiele atrakcji. Ci, którzy przyszli na nasz bieg mogli bezpłatnie skosztować domowych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica oraz pysznych ciast upieczonych przez seniorów z Dziennego Domu Senior-WIGOR z Górki-Sypniewo. Po sportowych zmaganiach dzieci odwiedzały stoisko „Mobilnej Wioski Tematycznej – Kurpiowskie Rozmaitości”, gdzie mogły udoskonalić swoje umiejętności plastyczne. Wiele radości, najmłodszym uczestnikom, sprawił również występ edukacyjno-muzyczny „Grzesia i Agniesi”.

Organizacja imprezy wymagała wielu przygotowań i zaangażowania osób z różnych środowisk. Dziś jesteśmy pewni, że było warto. Przekonaliśmy się po raz kolejny, że mieszkańcy naszej gminy z przyjemnością biorą udział w imprezach sportowych i chętnie się integrują. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przygotowanie biegów. Dziękujemy również uczestnikom zarówno z terenu naszej gminy, jak i z poza niej, za tak liczne przybycie.

Koszt organizacji wydarzenia został sfinansowany w znacznej części przez Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi’’, ze środków otrzymanych w ramach podziałania 19.4 ,,Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji’’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020’’.