W niedzielę, 23 października 2016 r., w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy odbyło się przepiękne widowisko taneczne - XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i X Dziecięca Gala Taneczna. Po raz kolejny, hala sportowa w Piątnicy zamieniła się w prawdziwą taneczną arenę.

We współorganizowanym przez Wójta Gminy Piątnica i Publiczne Gimnazjum w Piątnicy turnieju, udział wzięło około 270 par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego z Gdańska, Płocka, Poznania, Giżycka, Ełku, Konina, Augustowa, Gdyni, Olecka, Warszawy i Łomży. Tą cieszącą się dużą popularnością imprezę taneczną dla dzieci i młodzieży poprowadziła Iwona Szymańska-Pavlović znana pod pseudonimem Czarna Mamba.01 fot. Krzysztof Ryszard Kozicki

Organizowana już od 20 lat, przez Klub Tańca Towarzyskiego AKAT i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży impreza, zyskała uznanie w oczach polskich tancerzy i z roku na rok cieszy się coraz większą renomą. Pary bardzo chętnie przyjeżdżają na zawody taneczne do Piątnicy, a to bardzo cieszy władze naszej gminy. Wójt Krzysztof Ryszard Kozicki w wywiadzie udzielonym dla jednego z lokalnych portali internetowych tak podsumował zaangażowanie Gminy Piątnica w organizację ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego:
- „Myślę, że to się wpisuje w budowanie pozytywnego wizerunku gminy zaangażowanej w różne przedsięwzięcia, nie tylko gospodarcze, takie typowe, ale także w przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym. To buduje wizerunek pozytywny, ale przekłada się także gospodarczo, bo im więcej osób przyjeżdża do gminy, tym więcej osób mieszka w naszych hotelach, korzysta z zakupów i to oczywiście ma swoje znaczenie także gospodarcze”.

02  fot. Krzysztof Ryszard Kozicki

03  fot. Krzysztof Ryszard Kozicki