W dniu 30 marca 2016 r. w godzinach 1700 – 1900 odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Na przybyłych w nasze progi szóstoklasistów czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez uczniów.

Już przy wejściu do szkoły gości witali uczniowie wraz z nauczycielami, którzy rozdawali ulotki i publikacje o Patronie gimnazjum.

Następnie zebrani w auli szkolnej goście uczestniczyli w programie przygotowanym przez uczniów gimnazjum. Po krótkim przemówieniu dyrektora – pana Artura Wierzbowskiego – obejrzeli prezentację multimedialną o szkole oraz 2 filmy prezentujące nasze gimnazjum. Na uwagę zasługuje fakt, że jeden z filmów został przygotowany przez uczniów klasy III B Jakuba Wysmułka oraz Pawła Florczyka.

Atrakcją spotkania były występy wokalno – instrumentalne w wykonaniu Klaudii Cwaliny z kl. II C, Agnieszki Kosińskiej z kl. II A, Eweliny Ostrowskiej z kl. I C, Pawła Florczyka z kl. III B i Jakuba Wysmułka z kl. III B. Uczniów wspomagał nauczyciel muzyki i zajęć artystycznych w naszym gimnazjum – pan Piotr Komorowski.

Ostatnim punktem Dnia Otwartego było zwiedzanie pracowni przedmiotowych i hali sportowej. W każdej sali czekali uczniowie i nauczyciele, którzy przybliżyli zwiedzającym specyfikę pracy na zajęciach. Ponadto w szkolnej stołówce czekały na naszych gości słodkości.

Organizatorami Dnia Otwartego byli nauczyciele: p. Ilona Anna Zabielska, p. Izabela Nowicka, p. Marta Kossowska, p. Piotr Komorowski i p. Andrzej Stec. Jednak tak naprawdę cała impreza nie byłaby tak wspaniała bez uczniów naszego gimnazjum: Jakuba Wysmułka, Pawła Florczyka, Klaudii Cwaliny, Szymona Rybickiego, Mileny Narewskiej, Eweliny Ostrowskiej, Agnieszki Kosińskiej, Dawida Szumskiego, Dawida Kościeleckiego, Kacpra Szewczyka, Arkadiusza Wiskiego, Aleksandry Pieńkowskiej, Anny Piotrowskiej i wielu innych uczniów. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Oprac.: mgr Ilona Anna Zabielska – doradca zawodowy