W dniach 30 – 31 maja 2016 roku uczniowie klas II A i II B w ramach zajęć z doradztwa zawodowego oraz realizacji projektu edukacyjnego „Mój zawód – moja przyszłość” uczestniczyli w wycieczce do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

Uczniowie jeszcze w szkole zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie hali produkcyjnej. Po niezbyt długiej wycieczce pieszej dotarliśmy do mleczarni. Pierwszą atrakcją naszej wycieczki było założenie ubrań ochronnych. Musieliśmy ubrać je wszyscy, choć niektórzy mieli ku temu obawy. Ubrani w ochraniacze na buty, fartuchy i czepki na włosy, udaliśmy się na zwiedzanie zakładu. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z zainteresowaniem obserwowali pracę różnych maszyn i urządzeń. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem automatyzacji procesu produkcji. Dla wielu z nas była to jedyna okazja, aby zapoznać się z pracą największego zakładu w Piątnicy. Podczas wycieczki opiekę nad nami sprawował pan Wiesław Zawadzki – z działu Zintegrowany System Zarządzania oraz pan Sebastian Rachuba – Główny Technolog. Serdecznie dziękujemy Panom za poświęcony czas.

Po prezentacji zakładu mieliśmy również możliwość degustacji wyrobów, które od lat cieszą się renomą wśród klientów i zdobywają nagrody w konkursach branży mleczarskiej.

Organizatorem wycieczek była p. Ilona Anna Zabielska – doradca zawodowy, zaś opiekami p. Joanna Plona – pedagog szkolny i pani Barbara Zaniewska – nauczyciel języka angielskiego.

DSC 0013mm

DSC 0021mm