baner2

Szkoła Podstawowa im. mjr. Wł. Raginisa w Piątnicy została Laureatem IV edycji Programu Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do rankingu najlepszych szkół w całej Polsce.

Program Wiarygodna Szkoła powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Efektem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły. Każda szkoła przed przystąpieniem do Programu musi spełnić określone warunki. Najważniejszym kryterium jest zdobycie przez szkołę, co najmniej piątego stanina w dziewięciostopniowej skali staninowej, która jest powszechnie używana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i komisje okręgowe, przeprowadzające zewnętrzne egzaminy w oświacie. Szkoły muszą także spełnić określone standardy w obszarach bazy i zapewnianego bezpieczeństwa. W tym celu, w każdej szkole zostaje przeprowadzana dodatkowa weryfikacja wymienionych obszarów. Celem Projektu jest pomoc rodzicom przy wyborze odpowiedniej placówki dydaktycznej dla swoich dzieci. Cały Projekt ma stać się drogowskazem polecającym te szkoły, które są godne zaufania i wyróżniają się na rynku edukacyjnym.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w osiągnięcie tak znamienitego sukcesu.

10101643mini

10101643dmini