Logo Gmina Piątnica z lotu ptaka

bip_logo
Logo obrazkowe CEIDG Centarlna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Logo GOPS Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy
Stowarzyszenie SĄSIEDZI - Lokalna Grupa Działania link do strony
logo 500+
akcyza
 
mikroporady link do witryny mikroporady.pl
 
baner Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy
 
obywatel logo
 
banery 75plus 05 180px
 
Baner Rzecznika Praw Obwywatelskich
  
samoobrona kobiet
 
Dokumenty zastrzeżone
 
pge wyłączenia obraz

Minione wydarzenia

Rondo w Piątnicy Poduchownej otrzymało nazwę – „Rondo im. Druha Szarego”
Dnia 11 marca 2017 r. Rada Gminy Piątnica na XXV nadzwyczajnej...
Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (relacja i galeria zdjęć)
26 lutego o godz. 12.00 na Forcie III w Piątnicy wystartowała trzecia...
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM - 26.02.2017 r.
Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Ryszard Kozicki zaprasza na Bieg...
Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Piątnicy
W dniu 24 stycznia 2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie...
Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Piątnicy
Wójt Gminy Piątnica oraz Komendant Miejski Policji w Łomży...
Podlaskie Forum Bydła - forum o genetyce i kosztach produkcji
Podlaskie forum o genetyce i kosztach produkcji - Bardzo...
Obchody 11 listopada w Gminie Piątnica
Dzisiaj wielka jest rocznicajedenasty listopada!...Tym, co...

baner1

Szanowni Państwo!

Wójt Gminy Piątnica informuje, że do dnia 28.02.2017 roku będzie prowadzony nabór deklaracji badających zainteresowanie mieszkańców Gminy udziałem w projekcie pozwalającym na dofinansowanie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

W ramach projektu Gmina będzie ubiegała się o dofinansowanie w wysokości 80 % kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu:

1. Instalacji kolektorów słonecznych

Kolektory słoneczne służą do podgrzewania zimnej wody do celów użytkowych w gospodarstwie domowym przy wykorzystaniu energii słonecznej. Wykonywana instalacja każdorazowo uwzględnia rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, szacowane na podstawie liczby osób/użytkowników zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym oraz ilości faktycznego, dobowego zużycia wody.

Planowana jest możliwość dofinansowania dwóch wariantów instalacji solarnej:
a) wariant z zasobnikiem na CWU o pojemności 250 litrów, dedykowany dla gospodarstw domowych liczących do pięciu mieszkańców; szacunkowa wysokość wkładu własnego, jaką poniesie gospodarstwo domowe przy instalacji wskazanego zestawu to ok. 3 600 zł;
b) wariant z zasobnikiem na CWU o pojemności 350 litrów, dedykowany dla gospodarstw domowych liczących powyżej pięciu mieszkańców; szacunkowa wysokość wkładu własnego, jaką poniesie gospodarstwo domowe przy instalacji wskazanego zestawu to ok. 4 500 zł;

2. Instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaiczna mikroinstalacja prosumencka zamienia energię promieniowania słonecznego na energię prądu elektrycznego. Instalacja służy do zasilania wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku mieszkalnego o napięciu 230 V. Wytworzona energia może być przeznaczona wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego, czyli do zasilania urządzeń codziennego użytku np. lodówka, pralka, telewizor, ogrzewanie prądem wody itp.

Planowana jest możliwość dofinansowania dwóch wariantów instalacji fotowoltaicznej:
a) instalacja o mocy 2 kW dedykowana dla gospodarstw domowych o rocznym zużyciu energii do 2000 kWh (lub miesięcznym rachunku za energię elektryczną na poziomie do ok. 100 zł); szacunkowa wysokość wkładu własnego jaką poniesie gospodarstwo domowe w związku z wykonaniem wskazanej instalacji ok. 3 500 zł;
b) instalacja o mocy 3 kW dedykowana dla gospodarstw domowych o rocznym zużyciu energii do 3000 kWh (lub miesięcznym rachunku za energię elektryczną na poziomie do ok. 120 zł); szacunkowa wysokość wkładu własnego jaką poniesie gospodarstwo domowe w związku z wykonaniem wskazanej instalacji ok. 5 200 zł;

W pozostałej części inwestycja będzie pokrywana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


UWAGA!

W przypadku braku w budynku mieszkalnym instalacji ciepłej wody użytkowej, wykonanie takiej instalacji należy do obowiązków właściciela budynku.

Realizacja projektu uzależniona jest od uzyskania dofinansowania ze środków unijnych.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny w terminie do 28 lutego roku złożyć w Urzędzie Gminy Piątnica, osobiście (pokój nr 8), od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 wypełnioną deklarację uczestnictwa. Po zakwalifikowaniu do projektu przedstawiciele firmy Profesjonalne Rozwiązania Katarzyna Krzystowska, ul. Długa 3, 05-119 Michałów-Reginów od dnia 01 marca 2017 roku przeprowadzać będą wizje lokalne mające na celu rozpoznanie podstawowych możliwości i uwarunkowań technicznych wykonania planowanej instalacji OZE, a także jej rodzaju. Wizja umożliwi również weryfikację możliwej do zainstalowania mocy OZE w zależności od potrzeb oraz właściwości budynku lub gruntu.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii podczas wizji, w celu potwierdzenia udziału w projekcie konieczne jest podpisanie następujących dokumentów: umowa uczestnictwa w projekcie.

Konieczne jest wniesienie opłaty przed przeprowadzeniem w/w wizji, w wysokości:
• kolektory słoneczne - 100,00 zł
• instalacja fotowoltaiczna - 100,00 zł.

Opłatę należy wpłacić do dnia 1 marca 2017 roku na konto Profesjonalne Rozwiązania Katarzyna Krzystowska, ING Bank Śląski: 62 1050 1012 1000 0092 3316 0895, podając imię, nazwisko i adres. W tytule proszę wpisać „Opłata za weryfikację możliwości technicznej montażu instalacji OZE”

Formularze ankiet dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy Piątnica (pokój nr 8) oraz na stronie internetowej:
• Ankieta i deklaracja dotycząca udziału w projekcie zakupu i montażu kolektorów słonecznych
• Ankieta i deklaracja dotycząca udziału w projekcie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych

Informacje związane z projektem można uzyskać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w siedzibie Urzędu Gminy Piątnica, pokój nr 4.
http://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/zobacz_ogloszenia_i_wyniki_na_1/dzialanie-51-energetyka-oparta-na-odnawialnych-zrodlach-energii-2.html

W dniu 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Szkolnej 25 w Piątnicy Poduchownej odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Piątnica.

Urząd Gminy Piątnica
ul. Stawiskowska 53
18-421 Piątnica Poduchowna
telefon: 86 216 24 76
fax: 86 218 24 56
Numer konta do opłat:
Hexa Bank Spółdzielczy
68 8762 0009 0000 1270 2000 0020