Logo Gmina Piątnica z lotu ptaka

bip_logo
Logo obrazkowe CEIDG Centarlna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Logo GOPS Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy
Stowarzyszenie SĄSIEDZI - Lokalna Grupa Działania link do strony
logo 500+
akcyza
 
mikroporady link do witryny mikroporady.pl
 
baner Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy
 
obywatel logo
 
banery 75plus 05 180px
 
Baner Rzecznika Praw Obwywatelskich
  
samoobrona kobiet
 
Dokumenty zastrzeżone
 
pge wyłączenia obraz

Minione wydarzenia

Rondo w Piątnicy Poduchownej otrzymało nazwę – „Rondo im. Druha Szarego”
Dnia 11 marca 2017 r. Rada Gminy Piątnica na XXV nadzwyczajnej...
Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (relacja i galeria zdjęć)
26 lutego o godz. 12.00 na Forcie III w Piątnicy wystartowała trzecia...
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM - 26.02.2017 r.
Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Ryszard Kozicki zaprasza na Bieg...
Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Piątnicy
W dniu 24 stycznia 2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie...
Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Piątnicy
Wójt Gminy Piątnica oraz Komendant Miejski Policji w Łomży...
Podlaskie Forum Bydła - forum o genetyce i kosztach produkcji
Podlaskie forum o genetyce i kosztach produkcji - Bardzo...
Obchody 11 listopada w Gminie Piątnica
Dzisiaj wielka jest rocznicajedenasty listopada!...Tym, co...

pbu 2014 logo

Obydwa projekty Gminy Piątnica złożone do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 na posiedzeniu Komisja Wyboru Projektów w dniach 14 i 15 marca 2017 r. otrzymały ocenę pozytywną, przechodząc tym samym do etapu finalnego.

Gmina Piątnica złożyła projekty:

„Więcej nas łączy niż dzieli” – w priorytecie 1.1 Promocja kultury lokalnej i historii, który przewiduje m.in. stworzenie w miejsce dotychczasowego Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy – Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Piątnicy oraz współpracę z samorządem Novoselica na Ukrainie w podejmowaniu różnorodnej aktywności w zakresie priorytetu. Wartość projektu 2 078 070,00 EURO.

„Podniesienie poziomu bezpieczeństwa i ochrony mieszkańców” – w priorytecie 3.2 Podejmowanie wspólnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem – przewiduje wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz mieszkańców w czujniki dwutlenku węgla, dymu i gazu, realizowany w samorządem Korolevo na Ukrainie. Wartość projektu 2 014 860,00 EURO.

14 marca br. dokonano oceny 352 koncepcji projektów złożonych w ramach pierwszego naboru wniosków dot. Celu Tematycznego Dziedzictwo (m.in. priorytet 1.1). Do drugiego etapu konkursu zarekomendowano wszystkie koncepcje ocenione pozytywnie – w sumie 162 projekty.
Łączna wartość wnioskowanego dofinansowania w ramach projektów zaproszonych do kolejnego etapu naboru wynosi ponad 247 milionów euro. Pula dostępnych środków w naborze to 27 mln EURO.

15 marca br. dokonano oceny 248 koncepcji projektów złożonych w ramach pierwszego naboru wniosków dot. Celu Tematycznego Bezpieczeństwo (m.in. priorytet 3.2). Do drugiego etapu konkursu zarekomendowano wszystkie koncepcje ocenione pozytywnie – w sumie 172 projekty.
Łączna wartość wnioskowanego dofinansowania w ramach projektów zaproszonych do kolejnego etapu naboru wynosi ponad 291 mln euro. Pula dostępnych środków w naborze to 29 mln EURO.

Decyzje o wyborze projektów zapadną na jesieni 2017 r.

 

Załączniki:
PlikRozmiarPobieranie
Pobierz plik (HERITAGE projects invited for FAF.pdf)HERITAGE projects invited for FAF279 kB173
Pobierz plik (Security projects invited for FAF.pdf)Security projects invited for FAF250 kB91
Urząd Gminy Piątnica
ul. Stawiskowska 53
18-421 Piątnica Poduchowna
telefon: 86 216 24 76
fax: 86 218 24 56
Numer konta do opłat:
Hexa Bank Spółdzielczy
68 8762 0009 0000 1270 2000 0020